Ekotým

Ekotým je skupina žáků od 5. do 8. třídy, kteří rádi tráví čas v přírodě a snaží se, aby byli oni i jejich okolí k životnímu prostředí šetrnější. Členové ekotýmu se v rámci schůzek jedenkrát za 14 dní učí o environmentálních tématech, usilují o zkrášlení a celkové zlepšení životního prostředí školy a jejího okolí. Žáci během schůzek analyzují současnou situaci různých ekologických témat týkajících se přímo naší školy, učí se přemýšlet v souvislostech a navrhují zlepšení, která postupně naplňují.

Schůzky probíhají nejčastěji venku v přírodě, ale když potřebujeme změnu, tak máme základnu ve velmi pěkné a kvalitně vybavené učebně přírodopisu a zeměpisu. Třída má k dispozici nejrůznější laboratorní pomůcky, což nám umožňuje bádat a dělat menší pokusy, nebo hrát deskové hry o přírodě.

Ekotým rovněž pořádá pro celou školu nejrůznější akce s tématikou ochrany přírody jako je např. Den mazlíčků, Den Země, Ukliďme Česko!, Recyklohraní, Den stromů a mnohé další. Jednou ročně se účastníme soutěže Velká cena Zoo v Ostravě. Nechybí ani exkurze do pralesa, zvířecích útulků, záchranné stanice, zahradnictví, organizace sbírek na podporu opuštěných zvířat apod. Rozsah našich aktivit je opravdu pestrý a zábavný. A když to vše shrneme, tak můžeme říct, že jsme prostě parta, kterou baví měnit věci k lepšímu!

Noc plná pokusů

Datum: 17. 4. 2024

V pátek 15. března se uskutečnila první přespávačka ekotýmu ve škole.

Badatelský únor

Datum: 17. 4. 2024

Venku bylo v únoru nevlídno, a proto se ekotým věnoval badatelské činnosti pěkně v teple školy.

Výroba krmítek

Datum: 17. 4. 2024

Při našem setkání 24. ledna jsme vyráběli z přírodnin krmítka pro ptáčky.

Společná fotografie

Vyhodnocení soutěže VZKAZ STROMŮM

Datum: 21. 11. 2023

Dne 20. října slavíme v České republice Den stromů, a protože stromy jsou důležitým prvkem přírody, rozhodl se náš školní ekotým vyhlásit dobrovolnou oslavu a soutěž na téma Vzkaz stromům.

Návštěva Kočičího depozita na Lubně

Datum: 10. 11. 2023

Ve středu 1. listopadu se EKOTÝM vydal na návštěvu kočičího útulku na Lubně, aby zde předal peněžní obnos, který žáci vybrali za prodej perníčků během školních oslav Mezinárodního dne zvířat.

Cesta

Výlet na jízdárnu v Muchovicích

Datum: 10. 11. 2023

Den zvířat (4. října) se EKOTÝM rozhodl oslavit prožitkem spojeným se zvířaty. Poté, co jsme dopoledne uskutečnili ve škole sbírku na opuštěné kočičky a pejsky, jsme se odpoledne vydali do přírody za koňmi na Jízdárnu Muchovice.

Sázení

Den stromů

Datum: 24. 10. 2023

Dne 20. října slavíme v České republice Den stromů, a protože stromy jsou důležitým prvkem přírody, rozhodl se náš školní ekotým vyhlásit dobrovolnou oslavu a celoškolní soutěž na téma Vzkaz stromům.

Děti

Oslava Mezinárodního dne zvířat

Datum: 16. 10. 2023

Ve středu 4. října jsme společně oslavili Mezinárodní den zvířat.

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

Svátek má Jaroslav