Rovnou na obsah Rovnou na menu
ZŠ KomenskéhoFrýdlant nad Ostravicí

Škola zdravého
těla a rozumu

Zlatohrad
a Satinka

Školní výlet 1. A a 1. B do Rožnova pod Radhoštěm

Společná fotografie

Ve čtvrtek 30. května 2023 se vydali žáci prvních tříd na školní výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Cesta nám uběhla velmi rychle, protože už za krátkou chvíli autobus zastavil před Valašským muzeem v přírodě, kde na nás čekaly dvě mladé průvodkyně.

Po krátkém přivítání a malé svačince šlapali všichni prvňáci vstříc celodennímu dobrodružství

ve Valašské dědině, která je známá nejen svými malebnými dřevěnicemi, z nichž každá má hlubokou historii, ale i nádhernou okolní přírodou.  Příjemným zpestřením naší procházky bylo poutavé vyprávění strýčků a tetiček o různých lidových řemeslech nebo o životě našich předků. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací o práci košíkáře, mlynáře nebo hospodářů. Nejzajímavější byla prohlídka staré školy, ve které nás vítala paní učitelka, v ruce měla ukazovátko a učila. Vysvětlila nám, že děti v dávných dobách musely sedět v malých a tvrdých lavicích, psaly na tabulku kamínkem a aktovku měly ze dřeva. Učení v takové škole bychom už asi nechtěli zažít.

Společná fotografieDětiDětiŽáciPlakát

Ve druhé části našeho výletního dne začínalo to pravé dobrodružství. Autobus nás zavezl

do Campingu Rožnov pod Radhoštěm, kde jsme nejprve posvačili a potom začali soutěžit. Čtyři barevná družstva soutěžila v nahazování kroužků, v hodu na cíl, v chůzi na chůdách, v lovení rybiček i ve střelbě z kuše.

Po ukončení soutěží se děti nemohly dočkat procházky pohádkovým lesem. Jelikož se blížila bouřka, vyrazili jsme do lesa raději ihned. Vybaveni pláštěnkou a s odhodláním, že nás nic nemůže zastavit, jsme vyšli. Výprava byla opravdu dobrodružná. V nedalekém lese na nás čekal čaroděj, víly a nakonec i strašlivý loupežník s pokladem. Našli jsme ho, ale loupežník nám poklad ukradl a běžel tajemnou roklí pryč. Prvňáci se nedali a běželi za ním. Hurá!!! Poklad byl náš. Rozdali jsme si sladké odměny a zpáteční cesta k našemu stanovišti byla tou nejdobrodružnější částí výletu. Začalo hustě, ale opravdu hustě pršet. Běželi jsme jako o závod.

Závěr našeho výletu patřil posezení u pohádky a teplého čaje v nedaleké restauraci.

Děkujeme našim pořadatelům – výletníkům za improvizaci a organizační zvládnutí celé situace.

Zpáteční cesta domů uběhla tak rychle, že jsme se ani nenadáli a autobus zastavil před naší školou, kde na nás čekali rodiče.

Školní výlet si všichni prvňáčci opravdu moc užili.

Datum vložení: 3. 6. 2024 11:25
Datum poslední aktualizace: 5. 6. 2024 6:57
Autor: Renata Tobolová

Škola Komenského

Co v červnu nedá do klasu, červenec nažene v času.

Pranostika na akt. den

Na Gerváze a Protáze posečeš seno nejsnáze. Jestli je suché odvézt chceš, do Jana si pospěš.

Svátek má Leoš

Zajímavé informace