Rovnou na obsah Rovnou na menu
ZŠ KomenskéhoFrýdlant nad Ostravicí

Škola zdravého
těla a rozumu

Zlatohrad
a Satinka

rozšířené vyhledávání
  • Přijmene do pracovního poměru zaměstnance na úklid. Nástup možný ihned nebo dle dohody. Pro více informací volejte 725 501 945.
  • Prázdninový provoz na sekretariátu: pracovní dny 8:00 - 13:00

Zábavné odpoledne pro rodiče

Besídka

Zábavné odpoledne si připravili žáci 1. B třídy na čtvrtek 12. června 2024. Zazvonil pomyslný zvoneček a
ve třídě se pohodlně usadili rodiče, prarodiče i sourozenci našich žáků. První společné odpolední setkání začalo úvodní písničkou s názvem „Každá škola má svůj konec“.

Program byl rozdělen do dvou části. V té  první jsme hostům zahráli známou pohádku Boudo, budko. V hereckém  podání malých prvňáčků na  chaloupkou zaklepalo  mnoho zvířátek a  vypravěči nás celou  pohádkou provázeli. A jak už to v pohádkách někdy bývá -  medvěd  nakonec všechno pokazil, chalouku pobořil a  roztomilá zvířátka našla útočiště ve svých pelíščích. Hosté nás za naše herecké výkony  odměnili  velikým potleskem. Zlatou nitkou, která úhledně převázala celé  vystoupení prvňáků, byla  recitace básniček i prózy.

Po malé přestávce, během které prvňáčci   obdarovali své rodiče vlastnoručně vyrobenými dárky, pokračovalo naše setkání  zábavnými  soutěžemi ve dvojicích. V jakých disciplínách se soutěžilo? V házení míčku do tlamy, v nahazování kroužků i skákání v pytli nebo v  zatloukání hřebíků a lovení rybiček. Nejvíce se dětem líbilo skákání v pytli.

Po ukončení  soutěží a vyhodnocení nejúspěšnější dvojice následovala volná zábava.

Pro děti byla připravena malá diskotéka a promítání pohádek. A dospělí? Mohli si společně popovídat, sdělit si své zážitky  a dojmy. Lahodná káva, výtečné sladké i slané dobroty, které připravily maminky a babičky, byly třešinkou na dortu společného  odpoledne.

Po posledním tanečku jsme podvečerní setkání ukončili s přáním, abychom se určitě společně  velmi brzy setkali.

Besídka

Datum vložení: 15. 6. 2024 11:37
Datum poslední aktualizace: 15. 6. 2024 11:38
Autor: Renata Tobolová

Škola Komenského

Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.

Do svatého Eliáše i pod křovím schne, po něm ani na křoví.

Svátek má Čeněk

Zajímavé informace